Medytacja Śmiechu

20 min. Śmiech
20 min. Relaks w pozycji leżącej na brzuchu
20 min. Taniec

Siedząc w ciszy, wywołaj chichot w najgłębszym centrum swojego istnienia. To tak, jakby całe twoje ciało chichotało, śmiało się. Zacznij kołysać się, niech śmiech rozprzestrzenia się od twojego brzucha na całe ciało, niech ręce się śmieją, niech śmieją się stopy. Oszalej. Przez 20 minut śmiej się. Jeśli masz ochotę śmiać się głośno, śmiej się głośno; jeśli masz ochotę śmiać się cicho, śmiej się cicho.

Potem połóż się na ziemi lub na podłodze, rozciągnij się leżąc twarzą do ziemi. Najlepiej, jeśli jest ciepło i możesz połóżyć się w ogrodzie na ziemi, jeszcze lepiej, gdy możesz połóżyć się nago. Nawiąż kontakt z ziemią, poczuj, że jest ona matką a ty jej dzieckiem. Pozwól temu odczuciu cię pochłonąć. Oddychaj wraz z ziemią, poczuj jedność z ziemią. Pochodzimy z ziemi i pewnego dnia do niej powrócimy.

Po tych 20 minutach energetyzowania, zacznij tańczyć, włącz jakąś muzykę i po prostu tańcz. Ziemia da ci tyle energii, że twój taniec będzie miał zupełnie inną jakość. Jeśli masz taką możliwość, tańcz na powietrzu.

Po sześciu miesiącach praktykowania zobaczysz, jak wielkie zmiany pojawią się w twoim życiu.

Osho. "The Sun Behind the Sun". 1978

Powrót