Lista dyskusyjna o Osho:

osho-pl

Dotyczy TYLKO Osho, medytacji, rozwoju duchowego. Prosimy o niewysyłanie emaili o innej tematyce. 

Będąc na tej liście, będziesz otrzymywał (prawdopodobnie) nie więcej niż 1 email dziennie (taka jest mniej więcej częstotliwość).

Aby zapisać się na listę osho-pl, wyślij e-mail do moderatora: osho@tlen.pl  (w polu "Temat/Subject": zapisz_mnie_osho-pl)... 

...Lub: wyślij email na adres: osho-pl-subscribe@yahoogroups.com  
(w polu "Temat/Subject" nie pisz nic)

...Lub, jeśli masz już konto na yahoo, wejdź na stronę: http://groups.yahoo.com/group/osho-pl/join

Jakiekolwiek problemy i zapytania związane z listą dyskusyjną osho-pl prosimy kierować na adres:
osho@tlen.pl  

E-maile na listę wysyłamy na adres osho-pl@yahoogroups.com . Należy je wysyłać TYLKO z adresu, który został podany przy zapisywaniu się. 

Samo pisanie do list dyskusyjnych to jak pisanie e-maila do innej osoby, z tą różnicą, że nasz list dotrze do wszystkich osób zapisanych na listę (w naszym przypadku - do ok. 400 osób, które się zapisały na listę dysuksyjną o Osho). Gdy zapiszesz się na listę dyskusyjną, będziesz mógł wysyłać maile na podany adres, a odpowiednie oprogramowanie automatycznie roześle kopie listu do wszystkich 400 subskrybentów listy.

Nie musisz być aktywnym uczestnikiem listy, po zapisaniu się możesz po prostu otrzymywać maile osób zabierających głos w dyskusji.  

Zapoznaj się także z poniższymi uwagami, dotyczącymi tzw. netykiety. 

PODSTAWOWE ZASADY NETYKIETY

Wypełniaj zawsze pole "subject"/"temat" listu.

Kiedy odpowiadasz na list, staraj się nie cytować całego listu, a jedynie tę część, której dotyczy twoja odpowiedź - naganne jest zacytowanie całego listu tylko po to, aby dodać pod nim tekst: "zgadzam się", "też tak myslę". Z drugiej strony nie popadaj w skrajność i nie unikaj cytowania jako takiego w ogóle. Często jest ono niezbędne do zrozumienia, o co własciwie w Twoim komentarzu chodzi. Sam cytat powinien zawsze znajdować się NAD Twoim komentarzem.

Nigdy nie wysyłaj listów w HTMLu! W programie pocztowym możesz ustawić, żeby listy wysyłane były zwykłym tekstem (plain text) - dla programu Outlook Express: Narzędzia - Opcje - Wysyłanie - Format wysyłania poczty/Format do grup dyskusyjnych - Zwykły tekst.

Pisząc, staraj się nie używać polskich ogonków/liter - mogą one sprawiać problemy niektórym programom pocztowym. Jeżeli musisz, to jedynym dopuszczalnym w internecie standardem kodowania polskich liter jest ISO-8859-2. W Outlook Express: w menu: Narzędzia/ Opcje/ Wysyłanie/ Ustawienia międzynarodowe/Kodowanie: "Środkowoeuropejski (ISO)".

 

PS. Tak prawdę mówiąc, to raczej pomiń te "zasady netykiety", Są zbyt skomplikowane (pisaliśmy je wspólnie, ale po przeczytaniu wydają nam się po prostu drętwe :). Więc o nich zapomnij, pisz co chcesz i jak chcesz :) (byle na temat) 

..... i Witaj na liście dyskusyjnej o Osho :)!

Powrót