Rozmaitości 
Kartki dźwiękowe Osho

Możesz wysłać kartkę dźwiękową z nagranym tekstem Osho dotyczącym rozmaitych tematów, np. umysłu, medytacji, miłości. Zilustruj nagranie wybierając jedną z dostępnych fotografii ekologicznego parku Ogród Zen w Punie. Możesz także dodać swoje własne życzenia. Adresaci otrzymają e-mail kierujący ich na stronę, gdzie umieszczona jest kartka od ciebie.
http://www.osho.com/audioecard.cfm

 

Archiwum dzieł Osho on-line

227 książek Osho jest dostępnych (do wyszukiwania małych fragmentów tekstu) w dziale "Library" witryny osho.com. Możesz wpisać jakieś słowo i dowiedzieć się, co Osho powiedział na ten temat. Usługa jest płatna.

 

Powrót

Żegnaj Aszramie, 
witaj Medytacyjny Kurorcie...

Wiele zmian wprowadzono w byłym Aszramie, a teraz Medytacyjnym Kurorcie Osho: 
- zniknęły wszechobecne portrety Osho
- nie ma już obowiązku noszenia jednolitych szat w kolorze karmazynowym w ciągu dnia i białym wieczorem
- przestano... wąchać ludzi (gdy Osho żył, przed każdym jego wykładem przy wejściu do Sali Buddy wąchano wchodzących, czy nie użyli dezodorantów - Osho był alergikiem na zapachy), zwyczaj ten zlikwidowano w... 10 lat po śmierci Mistrza
- wyniesiono fotel Osho, który stał w Sali Buddy
- zdjęcia Osho zniknęły z okładek jego książek i z pisma Osho Times International
- zrezygnowano z nazw: Aszram bądź Wspólnota, obecnie obowiązuje: Medytacyjny Kurort Osho.
Tak więc były Aszram stał się "guru-free-zone", czyli obszarem wolnym od guru. Zmiany te wywołują wiele protestów wśród tej części uczniów (głownie z Indii), która jest nastawiona bardziej "religijnie".

 

Globalizacja oshoickiej sieci

Na największej stronie www poświęconej Osho - http://www.osho.com/ - duże zmiany: wprowadzono jej tłumaczenie na wiele języków, likwidując "bliźniacze" witryny z innych krajów. 

Powrót

 

Powrót