19-23 czerwca 2019
Fundacja Osho i Ośrodek "Tu i Teraz"
zapraszają na
Warsztat Medytacji Osho:

 

"Kontakt z ciałem 
- metody Samoleczenia"
 
 Podczas 5-dniowego warsztatu odkryjesz
Moc Samoleczenia:
jeśli coś dolega twojemu ciału, na warsztacie poznasz metody samouzdrawiania - jak możesz pomóc ciału w odzyskaniu zdrowia i równowagi.
Jeśli twojemu ciału nic nie dolega
- na warsztacie dowiesz się, jak zapobiegać chorobom.

5-dniowy warsztat jest oparty na ideach Osho i jego metodach samoleczenia.

Osho podkreślał wzajemną zależność stanu ciała, umysłu i emocji. Opracował metody samoleczenia, określane jako "Body-Mind Balancing", niektóre z technik opisano w książkach: "From medicine to meditation" oraz "Pharmacy for the soul".

Metody, które poznasz podczas warsztatu, są częścią procesu nawiązywania kontaktu z własnym ciałem
na głębokim poziomie.
Uczymy się, jak wykorzystywać połączenie pomiędzy umysłem a ciałem w celu odzyskania zdrowia.
Jak rozpoznawać własne emocje poprzez sygnały ciała.
Jak aktywować zdolność samoleczenia.

Uwaga. Oczywiście podczas warsztatu nie udzielamy porad medycznych. Metody prezentowane podczas zajęć nie stanowią alternatywy dla profesjonalnego leczenia medycznego. Prezentujemy tylko techniki, które mogą wspomóc proces leczenia zalecanego przez lekarza.

Nie diagnozujemy, nie proponujemy terapii, nie zastępujemy lekarzy. Przed wykonywaniem ćwiczeń, które są częścią niektórych medytacji, zasięgnij porady lekarza.


 Podczas warsztatu zostaną zaprezentowane następujące techniki:
 
 Medytacja Utraconego Przekazu - komunikacja z własną podświadomością w celu leczenia ciała
 Medytacja Fali - akceptacja źródła choroby
 Medytacja Prana - docieranie do obszarów objętych chorobą
 Medytacja Jyoti
 Medytacja Wewnętrznego Oddechu
 Medytacja Piko-Piko (Energetyzacja)
 Medytacja Bramy Życia
 Medytacja Wewnętrznego Dźwięku
 Tai-chi Smutku
 Technika Swobodnego Spadania
 Zrzucanie Pancerza
 Medytacja Dynamiczna
 
 Osho:
 
Świadomość nie może zwracać się przeciwko ciału. 
 Zamieszkuje je, więc jedno nie może być postrzegane tak, jakby było wrogiem drugiego. 
 Świadomość i ciało zawsze wspierają się wzajemnie i stanowią organiczną całość. 
 Ciało musi być kochane - powinieneś być jego przyjacielem. 
 Jest ono twoim domem. 
 Musisz oczyścić je ze wszystkich śmieci, 
 pamiętając, że przez cały czas, dzień w dzień, ci służy. 
 Robi wszystko, abyś przetrwał, abyś przeżył, 
 choć ty jesteś tak niewdzięczny, że nigdy mu za to nie podziękowałeś. 
 
 Człowiek jest czymś więcej niż tylko ciałem 
 i nie ma potrzeby być do niego przywiązanym. 
 Ale miłość nie jest przywiązaniem, współczucie nie jest przywiązaniem. 
 Miłość i współczucie są niezbędne dla twojego ciała i jego rozwoju. 
 A im lepsze masz ciało, tym większa jest możliwość dla rozwoju dla twojej świadomości. 
 Jest to organiczna całość.
 
 Światu potrzebny jest zupełnie nowy rodzaj edukacji, 
 która wprowadziłaby wszystkich ludzi w ciszę własnego serca, 
 która uczyłaby człowieka szacunku dla własnego ciała. 
 Ono jest żywym organizmem, niewyobrażalne jest stworzenie tak mądrego mechanizmu. 
 Jeżeli zdasz sobie sprawę ze wszystkich jego funkcji, ogarnie cię zdumienie. 
 Nigdy nie myślałeś o tym, co się w nim dzieje. 
 A wszystko to jest cudowne i tajemnicze. 
 Niemniej nigdy się w to nie zagłębiałeś.
 
 Ciało jest największą tajemnicą egzystencji. 
 Tajemnica ta potrzebuje twojej miłości - 
 pragnie, byś w pełni poznał jej sekrety i funkcje.”

 


Do uczestnictwa w zajęciach nie jest potrzebne uprzednie doświadczenie medytacyjne - warsztat jest skierowany zarówno do osób "początkujących", dla których jest to pierwsze zetknięcie z medytacją, jak i do osób, które pragną pogłębić swoją dotychczasową praktykę medytacyjną.

Opłata za warsztat 600 zł + koszty pobytu i wyżywienia.

Całkowity koszt 5-dniowego warsztatu (z wyżywieniem i noclegami) od 980 zł do 1230 zł (w zależności od standardu pokoju/noclegu)


Po warsztacie uczestnicy otrzymają:
* dyplomy ukończenia kursu
* płyty z nagraniami do medytacji Osho
* teksty instruktażowe do medytacji
* książkę Osho: "Nirwana"

Początek warsztatu w środę 19 czerwca: rejestracja i zakwaterowanie godz. 18, kolacja o godz. 19, zajęcia medytacyjne od godz. 20.
Zakończenie w niedzielę 23 czerwca ok. godz. 15, po obiedzie.
 

Warsztaty prowadzi: - uczeń Osho od 1988 roku (otrzymał "duchowe" imię - Bodha). W roku 1991 w Aszramie Osho w Indiach uzyskał certyfikat do prowadzenia medytacji Osho.

Założyciel Fundacji Osho, tłumacz książek Osho ("Nirwana" i "Budda drzemie w Zorbie").
Od 26 lat prowadzi Warsztaty Medytacji Osho, m.in. w Indiach i Niemczech.
Autor dwóch tomików poezji:
http://norbert.myartsonline.com/
   

 Zdjęcia z poprzednich warsztatów znajdziesz KLIKAJĄC TUTAJ

Ilość miejsc ograniczona. 
Szczegółowe informacje i zapisy pod emailowym adresem Fundacji Osho:
osho@prokonto.pl
lub telefonicznie:
602 344 999
532 344 999

 
Opinie uczestników warsztatów Fundacji Osho:

„Przyjechaliśmy do Polski na jeden z warsztatów Fundacji Osho. Byliśmy najpierw zdumieni, że nie zaczynamy od klasycznej medytacji Kundalini, tylko od ćwiczeń relaksacyjnych, po których płynnie przechodzimy od relaksacji do medytacji dynamicznej, to powrót do nauki „języka ciała”, dopiero potem następuje Kundalini i Vipassana.

25 uczestników uczy się w trakcie trwania warsztatu także innych technik medytacji np. podczas tańca, intonowania dźwięku, oddychania. Szczególnie podoba nam się atmosfera, która sprzyja intensywnej uważności i koncentracji. Prowadzący warsztat - Norbert  - w naturalny, niewymuszony sposób buduje klimat ciepła i uważności również podczas przerw pomiędzy klasycznymi technikami medytacji Osho.

Ćwiczenia fizyczne pomiędzy medytacjami pokazały wyraźnie, że „ tu i teraz” jest dokładnie tam, gdzie jest moje ciało i nigdzie indziej.  Podczas medytacji uwaga zakotwiczona jest zarówno w ciele, jak i w uważnej obserwacji tego, co dzieje się w danej chwili w przestrzeni sali do medytacji. Pomiędzy klasycznymi medytacjami Osho leżymy na plecach i skanujemy swoje ciało od stóp do głów, poruszamy się uważnym chodem Zen po sali, wykonujemy proste ćwiczenia Tai-Chi. Medytacje przebiegają w sposób bardzo miękki i relaksacyjny.

Nie chodzi o to, aby dążyć do jakiegoś celu, tylko należy po prostu być uważnym wobec tego, co w danej chwili dzieje się w twojej głowie, sercu, ciele.

Atmosfera sprzyjająca medytacji panuje w całym pomieszczeniu, gdzie odbywają się zajęcia. Obserwując pracę Norberta, ma się wrażenie, że bardzo dobrze wie, co robi. Wydaje się, że prowadzi medytacje od... stu lat."

miesięcznik „Osho Times” nr 05/2008
www.oshotimes.de

_________________

Każdy, kto chce podążać otwartą ścieżką medytacyjną, prędzej czy później napotyka Osho. Jest w nim i jego metodzie pewna prosta siła: potrafi docierać do serca i umysłu człowieka Zachodu. Byłem na kilku warsztatach medytacyjnych prowadzonych przez Norberta , przeczytałem także parę książek Osho. Wcześniej spędziłem trochę czasu w klasztorze tybetańskim w Sonadzie w Himalajach Wschodnich u Kalu Rimpocze. Znam też co nieco praktykę polskich szkół buddyjskich. I zamierzam uczestniczyć co roku w warsztatach Osho:

Dlaczego Osho?

Metoda Osho uwzględnia także potrzeby ciała fizycznego. Nasze ciała są często zablokowane przez stres, brak właściwego ruchu, niepokój wewnętrzny czy wynikające z tego kłopoty zdrowotne.

Zaletą metody Osho jest płynne i naturalne przejście w głębsze stany świadomości, gdzie medytacja rodzi się spontanicznie i nie natrafia już na bierny opór świadomości, a zneutralizowane ciało oraz umysł podążają ścieżką poszukiwań w sposób swobodny i nieskrępowany.

Dlaczego Norbert?

Norbert posiada zdolność, czy może dar, bezpośredniego i jasnego przekazu nauk Osho. Wielokrotnie obserwowałem jak silne działanie mają jego warsztaty na uczestników.

Oczyszczające, energetyzujące doświadczenie godne polecenia wszystkim zainteresowanym rozwojem duchowym lub zmianą jakości swojego życia!

 Michał Nanowski

_________________

Warsztaty Osho odmieniły totalnie moje życie. To niesamowite przeżycie, szukałam takiej drogi. Jestem bardzo wrażliwa i wyczuwam różne energie. Bardzo silnie poczułam opiekę i obecność prowadzącego na tych warsztatach i nie ukrywam momenty były filmowe, czułam podczas tych zajęć coś szczególnego, magicznego. Pragnę nad tym pracować i skupić się wyłącznie na teraźniejszości, by nie umknęła.

To szalenie trudne - wrócić do codzienności, pogoni, ale dzięki tym warsztatom zatrzymałam się, uspokoiłam i mogłam wejrzeć w siebie...

Magda

_________________

Warsztaty Osho prowadzone przez Norberta są dla mnie zjawiskiem wyjątkowym zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Nie wiem na ile jest to zasługa samych technik, a na ile prowadzącego. Wiem natomiast jak na mnie wpływają i co mi dają. Po każdym warsztacie czuję wyraźne odprężenie w każdej części ciała z doznaniem jakby "fizycznego odtrucia w mięśniach". Wyjątkowo wyraźne jest w moim przypadku rozluźnienie twarzy i części czaszkowej głowy, co w bardzo pozytywny sposób wpływa również na psychikę i myślenie. Związane z tym jest wyraźne jakby spowolnienie tempa upływu czasu, uspokojenie procesu myślenia.

Uczestnictwu w warsztatach towarzyszą u mnie również często bardziej wyjątkowe zjawiska. Najważniejszym dla mnie było puszczenie pewnych blokad psychicznych. Czułem jak ulegały one rozwiązaniu podczas medytacji. Po tym warsztacie rozwiązaniu uległa również sytuacja, która "zalegała mi w psychice i w życiu" od ok. 20 lat.

 Andrzej Ciechulski

_________________

Warsztaty są spoko, prowadzący OK , techniki mocarne, ogólny luzik. To co mi dają takie warsztaty, można docenić po powrocie do tzw. "normalnego życia".

Irek Piwowarski

_________________

Warsztaty Osho są dla mnie jak podróż do innego świata - krainy spokoju, wyciszenia, uważności, spojrzenia w głąb siebie. W ciągu tych dni zrzucam z siebie całomiesięczny stres, te zajęcia są jak ożywczy wieczorny prysznic po całym dniu wyczerpującej, napiętej pracy. "Uzależniłam się" od tych warsztatów, zrzucają ze mnie wszystkie problemy, ładują mnie energetycznie, dając siłę, radość a jednocześnie wyciszenie i spokój.

 Małgorzata Kraślik