Warsztaty Medytacji Osho w 2016 roku

 
   
 
23-24 stycznia 2016

Warszawa-Falenica

 

 
Warsztat Medytacji Osho:
"Karnawał Osho"


(weekendowe Warsztaty Medytacji Osho)
 

Bliższe informacje pod adresem Fundacji Osho: osho@prokonto.pl
Tel. 25-7525543 lub 602 344 999

 

Medytacje Osho to techniki zaproponowane przez mistrza duchowego: Osho, który uznał, że klasyczne techniki medytacji – polegające na pracy z umysłem - należy wzbogacić o elementy ruchu i pracy z emocjami.

Medytacje Osho pomagają nam wejść kontakt z ciałem, a także stanowią ujście dla napięć i tłumionych emocji. Część medytacji Osho to techniki zaczynające się od ruchu, gdzie pobudzamy energię ciała, następnie nawiązujemy kontakt z emocjami, doświadczamy ich, wyrzucamy z siebie napięcie. W końcowych fazach medytacji uspokajamy umysł.

Techniki medytacji Osho można wykonywać samemu, ale jeszcze większej mocy nabierają w grupie, która swoją energią wspiera proces oczyszczenia. Do uczestnictwa w zajęciach nie jest potrzebne uprzednie doświadczenie medytacyjne - warsztat jest skierowany zarówno do osób "początkujących", dla których jest to pierwsze zetknięcie z medytacją, jak i do osób, które pragną pogłębić swoją dotychczasową praktykę medytacyjną. Nie trzeba posiadać świetnej kondycji fizycznej: program warsztatu jest dostosowany zarówno do osób 20-letnich, jak i 60-letnich.

Oprócz aktywnych form medytacji Osho, będziemy także praktykować statyczne, relaksujące formy medytacji. Dowiesz się, jak odprężać ciało, jak uspokajać emocje, jak zachowywać równowagę umysłu.

 

   
   

21-26 czerwca 2015

Kawkowo na Mazurach

 

   

6-dniowy warsztat Medytacji Osho:
"Medytacja 24 godziny na dobę"
- jak wprowadzać medytację do życia codziennego, pracy, relacji intymnych.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać szczegółowy opis warsztatu

20-letnie doświadczenie w pracy podczas warsztatów medytacji Osho i rozmowy z ich uczestnikami skłoniły nas do zaproponowania nowego programu zajęć.

Zwykle efekt warsztatu (oczyszczenie, uważność, przypływ energii) trwa 3-4 tygodnie i aby ten efekt podtrzymać, potrzebna jest regularna, codzienna praktyka medytacji. Niestety, powarsztatowa proza życia powoduje, że wracamy do starych nawyków, a medytować codziennie nam się po prostu nie udaje: brak czasu, brak wewnętrznej dyscypliny, brak przestrzeni lub zwykłe słodkie lenistwo.

Postępy w praktyce medytacji wymagają regularności, codziennej dyscypliny.
Większość medytacji Osho trwa godzinę, wymaga podkładu muzycznego, przestrzeni do ich praktykowania. Nie każdy ma taką wewnętrzną dyscyplinę; nie każdy ma wolny czas; nie każdy ma też możliwość, żeby zamknąć się samotnie w przestrzeni pokoju, włączyć magnetofon i przez godzinę rano i godzinę wieczorem oddać się klasycznej medytacji Osho.

Stąd wprowadzamy nowy program warsztatowy: jak ulepszyć swoje codzienne życie, niekoniecznie medytując w rogu pokoju przez 2 godziny dziennie, ale wprowadzając medytacyjną jakość do codziennych czynności i sytuacji.

Podczas warsztatu będziemy poznawać klasyczne techniki medytacji Osho, ale główny nacisk położymy na inne - krótsze praktyki, które pozwolą nam lepiej funkcjonować na co dzień i nie wymagają odcięcia się od świata na godzinę rano i na godzinę wieczorem.

Podczas warsztatu nauczysz się: jak medytować w pracy, podczas rozmowy z szefem lub podwładnym; jak radzić sobie ze stresem w pracy; jak medytować podczas siedzenia przy biurku, itd. Jak medytować w sklepie spożywczym, w kinie, podczas jazdy autobusem, podczas śniadania lub porannej kąpieli. Jak medytować w intymnej relacji z partnerem, jak tę relację pogłębiać.

Osho mówił: "Medytacja trwa albo 24 godziny na dobę, albo nie ma jej w ogóle". Krishnamurti dodawał: "Co z tego, że usiądziesz na godzinę dziennie w pozycji lotosu, jeśli na pozostałe 23 godziny zamieniasz się w rzeźnika, dosłownie lub w przenośni".

Chcemy, aby Twoje codzienne życie nabrało medytacyjnej, uważnej jakości, nawet jeśli nie możesz poświęcać klasycznym technikom medytacji godziny dziennie rano i godziny dziennie wieczorem. Chcemy, aby medytacja w Twoim życiu trwała przez 24 godziny na dobę. Zadanie wydaje się niełatwe, ale warto spróbować :)! Zapraszamy.Bliższe informacje pod adresem Fundacji Osho: osho@prokonto.pl
Tel. 25-7525543 lub 602 344 999

 

   
           
 
6-13 sierpnia 2016

Kawkowo na Mazurach
 


 

 
8-dniowe, intensywne Odosobnienie Medytacyjne Osho
"Podróż do Krainy Czakramów"


Bliższe informacje pod adresem Fundacji Osho: osho@prokonto.pl
Tel. 25-7525543 lub 602 344 999

 

 
 

 

           
           
     

 

 

Powrót do strony głównej